دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

رادیوفرکوینسی در جوانسازی

چند نکته در مورد کاربردRF در جوانسازی
روش رادیوفرکوینسی یا RF یک از متدهای غیرتهاجمی و غیر جراحی مورد استفاده در جوانسازی به ویژه تحریک سفتی و لیفت نسبی پوست هست. این روش از نظر سیستم تکنولوژی لیزر محسوب نمی شود اما امواج رادیوفرکوینسی با ایجاد حرارت در لایه های میانی پوست باعث بروز یک آسیب حرارتی کنترل شده می گردند که موجب تحریک فرآیند کلاژنسازی و جوانسازی پوست می شود.

این روش در ابتدا با استفاده از پروب مونوپولار و بعدها بای پولار انجام می شد که عملا پروب دستگاه پس از مالیده شدن ژل روی پوست به شکلی سریع روی صورت فرد حرکت داده می شود که حرارت ایجاد شده در ناحیه، باعث تحریک روند جوانسازی از جمله کمک به سفتی پوست و کاهش افتادگی ها از جمله در ناحیه غبغب می شود.

متد جدیدتر این روند، روش RF فراکشنال سوزنی می باشد که با بهره گیری از سوزنهایی خاص در پروب دستگاه دیگر نیازی به حرکت سریع پروب روی پوست نیست و شبیه سایر متدهایی جوانسازی فراکشنال به شکل شاتهای متناوب روی پوست انجام می شود.

هر دو روند معمولی و فراکشنال RF نیاز به تکرار در طی 4_6 جلسه دارد و اثربخشی و ایمنی قابل توجهی در جوانسازی پوست و به ویژه تحریک سفتی و کشیدگی پوست دارد. علاوه بر این نوع فراکشنال در بهبود اسکارهای صورت و حتی در مواردی در درمان تعریق شدید نواحی زیر بغل کاربرد دارد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ملاحظاتی در تزریق ژلمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواپسوریازیس چیست ؟تزریق ژل و جوانسازیتزریق ژل یا چربیزیبایی و سلامت پوسترازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر