دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

گودی زیر چشم و تزریق ژل

حالت گود افتادگی دور چشم در ناحیه پلک تحتانی یا همان مشخص شدن ناودان اشکی یکی از مواردی است که در زیبایی صورت بسیار موثر است. عملا بروز این حالت عمدتا ثانویه به کاهش بافت چربی در برخی نواحی اناتومیکی پلک تحتانی است.

این وضعیت از نظر شدت به سه دسته تقسیم می شود. در کلاس یک یا نوع خفیف گود افتادگی پلک تحتانی محدود به قسمت نزدیک بینی است . در دسته سوم و شدید سراسر پلک تحتانی گود افتادگی پیدا کرده است و عملا دسته دوم از نظر شدت بین دو دسته مذکور می باشد.در چند دهه قبل عملا درمان ویژه ای جهت این گود افتادگی وجود نداشت و حتی جراحی ترمیم پلک تحتانی حالت پف زیر چشم را بهتر می کرد نه گود افتادگی را.

عملا از حدود دو دهه قبل استفاده از فیلر یا ژل های تزریقی جهت جبران این کاهش حجم و بهبود نمای ناودان اشکی و گودافتادگی دور چشم مطرح شد. خوشبختانه به مرور تکنیک های تزریق و نوع فرآورده های فیلر مورد استفاده در این زمینه بهبود یافته و باعث اصلاح این گود افتادگی بدون بروز عارضه شده است.عوارض احتمالی این تزریق در صورت استفاده از فرآورده ژل نامناسب و غیرمعتبر و تکنیک نامناسب و تزریق توسط فرد فاقد تخصص روی می دهد.

این عوارض از تورم و برجستگی پایدار در محل تزریق ، کبودی مداوم و گاهی اوقات زخم پلک تحتانی می باشد.اما جای نگرانی نیست در صورت رعایت تکنیک مناسب تزریق و استفاده از ژل مخصوص و مناسب دور چشم عارضه نگران کننده ای روی نمی دهد.

از نظر تکنیکی تزریق فیلر نباید خیلی سطحی باشد و در هر جلسه حداقل حجم لازم در حد چند دهم سی سی تزریق شده و فرصت داده می شود تا ورم مختصر بعد تزریق طی یکی دو هفته فروکش کند.در صورت نیاز بعد دو سه هفته تزریق ترمیمی در حد چند دهم سی سی جهت تکمیل بهبودیتکرار گردد.در مجموع تزریق فیلر یا ژل در ناحیه ناودان اشکی روشی بسیار موثر در بهبود گودی دور چشم و افزایش زیبایی صورت است مشروط بر آنکه توسط فرد دارای تخصص و صلاحیت و با استفاده از فیلرهای مناسب دور چشم صورت گیرد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تزریق ژل یا چربیدرمان زگیل تناسلیروز جهانی ویتیلیگوزیبایی و سلامت پوستملاحظاتی در تزریق ژلمراقبت های پس از بوتاکسمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواآکنه، کبد و هورمونهاانواع پسوریازیسرازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبزگیل تناسلی راه های انتقمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر