دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

مزوتراپی با بوتاکس

بوتاکس قریب دو دهه در جوانسازی صورت و به ویژه کاهش چین اخم، پیشانی و دور چشم کاربرد دارد و با توجه به اثربخشی قابل توجه در کاهش این چین و چروکها، تزریق بوتاکس عملا مرسوم ترین روند جوانسازی در سراسر دنیا می باشد. اثر بهبود بخشی بوتاکس در این زمینه عمدتا به خاطر کاهش توان انقباضی عضلات صورت و در نتیجه کاهش چین و چروک ها ناشی از این انقباضات می باشد. به مرور و با گذشت زمان کاربردهای جدیدتری نیز برای بوتاکس در زمینه جوانسازی و زیبایی مطرح شده است.

یکی از این موارد تزریق بوتاکس با غلظت به مراتب کمتر به شکل داخل پوستی در ناحیه گونه به صورت مزوتراپی می باشد که باعث کاهش وضوح منافذ پوست و کاهش چربی سطح پوست و حتی کاهش تعریق بیش از حد می شود. اثرات مورد اشاره عملا ناشی از اثر مهار کنندگی بوتاکس بر غدد سباسه پوست به واسطه مهار انتقال سیگنال های عصبی به این غدد می باشد. از طرفی مزو بوتاکس در بهبودی و کاهش چین و چروک های ظریف ناحیه گونه ها و تا حدی کاهش افتادگی گونه ها نیز موثر است.

عملا مزوتراپی با بوتاکس یا مزو بوتاکس را می توان به عنوان یک روش درمانی در درمان منافذ پوستی صورت، چربی پوست و تعریق بیش از حد و درمان چروک های ظریف سطح گونه ها در نظر داشت. البته در این روش غلظت بوتاکس تزریق شده و عمق تزریق کاملا با موارد تزریق در چین چروک های اخم و پیشانی متفاوت است. عملا در مزوبوتاکس غلظت بوتاکس تزریقی به مراتب کمتر و تزریق در قسمت های سطحی تر جلدی صورت می گیرد تا هم اثر درمانی مدنظر حاصل گردد و هم از بروز عوارض اجتناب گردد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ملاحظاتی در تزریق ژلمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواپسوریازیس چیست ؟تزریق ژل و جوانسازیتزریق ژل یا چربیزیبایی و سلامت پوسترازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر