دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

جوانسازی دست

جوانسازی دست در روند پیری پوست دست، تغییرات مختلفی مانند کاهش حجم بافتی، مشخص شدن عروق و تاندونهای پشت دست و تغییرات سطحی تر جلدی مانند بروز لکه های تیره، خشکی و نازکی پوست دست مشاهده می شود که بهبود هر کدام از این موارد به نمای جوانتری در دستها منجر می گردد. جهت بهبود هر یک از تغییرات مورد اشاره روندهای متفاوت جوانسازی توصیه می گردد.

کرم های موضعی مرطوب کننده و مشتقات موضعی ویتامین آ و ویتامین سی باعث بهبود خشکی پوست و کمتر شدن تغییرات رنگدانه ای می شود. لیزرهای جوانسازی مانند انواع لیزرهای فراکشنال با تحریک نوسازی کلاژن باعث سفت تر شدن پوست، کاهش نازکی و بهبود چروک های سطحی پوست می گردد. تزریق فیلر یا ترانسفر و تزریق چربی نیز باعث بهبود لاغری دستها و کاهش نمایان شدن عروق و تاندونهای پشت دست می شود.

در مورد تزریق ژل یا چربی پشت دست آشنایی کامل با سطوح آناتومی لایه های مختلف بافتی پوست و تاندونهای دست جهت تزریق در سطح مناسب و استفاده از فیلر با خصوصیات فیزیکی مناسب حائز اهمیت است تا هم بهبودی مناسبی ایجاد شود و هم از عوارض ناخواسته اجتناب گردد.

در مجموع در جوانسازی دست در اکثر موارد درمان ترکیبی شامل روش های مختلف جوانسازی اشاره شده جهت بهبودی تعییرات مختلف در روند پیری دست مانند تغییرات رنگدانه ای، نازکی و چروک های سطحی پوست یا کاهش حجم بافتی دست توصیه می گردد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تزریق ژل و جوانسازیتزریق ژل یا چربیزیبایی و سلامت پوستملاحظاتی در تزریق ژلمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواپسوریازیس چیست ؟رازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر