دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

مزایای هایفو در جوانسازی

هایفو روند جوانسازی منحصر به فرد در میان روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست می باشد زیرا که بدون تخریب ظاهری ، بافتهای عمقی تر پوست تا عمق حدود 5 میلی متر را تحت تاثیر قرار داده و با تحریک انقباض الیاف کلاژن و همینطور تحریک کلاژنسازی مجدد باعث بهبود نمای پوست و عملا کاهش افتادگی صورت می گردد. در این روش از امواج پرتوان و متمرکز اولتراسوند ( ماورای صوت) جهت جوانسازی پوست استفاده می شود. این روش علاوه بر صورت در جوانسازی ناحیه گردن و قسمت های فوقانی تنه نیز کاربرد دارد.

با توجه به متفاوت بودن مکانیسم اثر این روش نسبت به روندهای لیزری جوانسازی، طیفی از مزیت های کاربردی در مورد آن مطرح است که در ذیل به آنها اشاره می شود:

- اثر طولانی مدت: به نحوی که اثربخشی یک جلسه هایفو تا بیش از یک سال باقی می ماند و بر خلاف اکثر لیزرها نیاز به جلسات متعدد ماهانه نیست.

- نقاهت خاصی ندارد: در هایفو پوست دچار زخم یا التهاب سطحی نمی شود و بلافاصله بعد از آن می توان فعالیت های معمول روزانه را ادامه داد

.- عدم وجود عوارض جدی: هایفو در صورت انجام صحیح همراه بروز عوارض جدی مانند اسکار و کبودی نمی باشد.

- اثربخشی قابل توجه در سفت کردن پوست

- اثربخشی قابل توجه در کاهش افتادگی و لیفت نسبی صورت به ویژه ناحیه تحتانی صورت و تا حدی ابروها

در برخی موارد نیز بهتر است هایفو استفاده نگردد که در ذیل به آنها اشاره می گردد:

- عفونتهای سطح پوست مانند تب خال

- زخم و التهاب شدید پوست

- بارداری

- افتادگی شدید پوست: در این موارد روند های جراحی جهت درمان افتادگی پوست توصیه می گردد.

- سن بالای 65 سال: معمولا افتادگی پوست در این سنین شدید است و با هایفو بهبود نمی یابد.

- تزریق اخیر ژل: در صورت انجام هایفو با فاصله نزدیک بعد از تزریق ژل امکان جذب یا جابجایی ژل تزریقی وجود دارد. البته تزریق ژل بعد از انجام هایفو ایرادی ندارد. و حتی باعث بروز اثرات بیشتر درمانی می شود.

- جراحی اخیر دندان و قرار دادن ایمپلنتهای دندانی: هایفو ممکن است باعث جابجایی ایمپلنتهای صورت شود لیکن انجام ایمپلنت دندانی بعد از هایفو منعی ندارد.

در مجموع هایفو روشی ایمن و موثر در جوانسازی پوست به ویژه تحریک سفت شدن و کاهش افتادگی پوست می باشد. هایفو را می توان با شروع روند شل شدن و کاهش تون پوستی جهت جلوگیری از افتادگی و لیفت نسبی پوست مورد استفاده قرار داد. سن مناسب هایفو بین 30 تا 60 سال می باشد که همزمان با شروع روند افتادگی پوست بوده و هنوز افتادگی شدید پوست روی نداده است که با درمان هایفو می توان از شلی و افتادگی های شدیدتر پوست هم پیشگیری کرد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ملاحظاتی در تزریق ژلمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواپسوریازیس چیست ؟تزریق ژل و جوانسازیتزریق ژل یا چربیزیبایی و سلامت پوسترازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر