دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

ماه می و سرطان پوست

ماه می به عنوان ماه آگاهی بخشی در مورد سرطان پوست نامگذاری شده است. همان طور که می دانیم نور آفتاب و طیف ماورای بنفش آن به عنوان عامل خطر اصلی سرطان پوست مطرح می باشد. پیشنهاد می شود سه قدم اصلی در زمینه حفاطت در برابر نور آفتاب را که عامل خطر اصلی سرطان می باشد همیشه در ذهن داشته باشیم و آنرا با سایر دوستان و همکاران خود نیز جهت یاداوری و افزایش میزان رعایت به اشتراک بگذاریم.
این سه قدم اصلی در مورد حفاظت در برابر نور آفتاب به ترتیب زیر می باشد :
۱- قدم اول شامل عدم تردد و عدم مواجهه با نور شدید آفتاب در ساعت اوج تابش اشعه ماورای بنفش یا همان حوالی ظهر می باشد.
۲- قدم دوم نیز شامل پوشیدن لباس و پوشش مناسب مانند کلاه لبه دار، عینک آفتابی و پیراهن آستین بلند در صورت مواجهه با آفتاب است.
۳- سومین قدم در زمینه حفاظت از آفتاب نیز استفاده از فرآورده های ضد آفتاب در نواحی در معرض نور مانند صورت و دست ها می باشد.

توالی قدم های پیشگیرانه در برابر آفتاب کاملا مهم است چرا که صرف استفاده از ضدآفتاب در صورت عدم رعایت قدم اول و دوم یعنی تردد در ساعات اوج تابش آفتاب و نداشتن پوشش مناسب نمی تواند اثر چندانی در کاهش بروز سرطان پوست داشته باشد و حتی در برخی مطالعات دیده شده است کانسر پوستی بیشتر شده است. استفاده از ضدآفتاب کاملا موثر است و کاملا توصیه می شود اما عدم مواجهه غیرمنطقی با نور شدید آفتاب و پرهیز از آفتاب سوختگی و برنزه شدن اهمیت بسیار بیشتری در پیشگیری از سرطان های پوستی دارد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواپسوریازیس چیست ؟تزریق ژل و جوانسازیتزریق ژل یا چربیزیبایی و سلامت پوستملاحظاتی در تزریق ژلرازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر