دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

تزریق ژل و جوانسازی

تزریق ژل یا فیلر مدت هاست به عنوان روشی سودمند جهت اصلاح فرورفتگی ها و کاهش حجم نواحی مختلف صورت مانند خط خنده یا چین نازولابیال، گونه ها، چانه و گودی زیر چشم استفاده می شود. علاوه بر این از فیلر ها در شکل دهی و حجیم سازی لب ها و زاویه سازی نواحی پایین صورت و زاویه فک نیز می توان بهره برد.

یکی از کاربردها و اثرات به نسبت جدیدتر تزریق ژل ها یا فیلرها،جوانسازی صورت یا به عبارتی دیگر تحریک کلاژن سازی صورت می باشد. برخی انواع فیلر های تزریقی به واسطه نوع مواد متفاوت تشکیل دهنده آنها در مقایسه با فیلر های مرسوم هیالورونیک اسید (مانند فیلر الانسه) یا تغییر ساختار زنجیره های هیالورونیک اسید ( مانند ژل پروفایلو) اثر بارزی در تحریک بازسازی الیاف کلاژن پوست داشته و عملا باعث جوانسازی و تا حدی کاهش شل شدن و افتادگی پوست می گردند. نکته جالب دیگر در مورد فیلر های دارای اثر جوانسازی، پایداری بیشتر اثر آنها در مقایسه با فیلر های هیالورونیک اسید معمول می باشد. این فراورده ها در نقاط مشخصی از صورت تزریق می گردد تا به واسطه تحریک کلاژن سازی باعث سفتی پوست و تا حدی کاهش افتادگی صورت نیز گردد.

به هرحال جهت جوانسازی پوست روش های مختلفی مانند لیزر، هایفو و جراحی های لیفت صورت در دسترس می باشد و عملا از تزریق ژل های مورد اشاره ( به ویژه فیلر الانسه و ژل پروفایلو) نیز می توان به عنوان روش سودمند دیگری به ویژه در مواردی که علاوه بر جوانسازی، اصلاح لاغری و کاهش حجم صورت هم مدنظر است، بهره برد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ملاحظاتی در تزریق ژلمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواپسوریازیس چیست ؟تزریق ژل و جوانسازیتزریق ژل یا چربیزیبایی و سلامت پوسترازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر