دکتر رضا رباطی

متخصص پوست و مو


برنامه زنده رادیو سلامت

ملاحظاتی در تزریق ژل

تزریق ژل یا فیلر از روش های مرسوم در چند سال اخیر جهت جوانسازی پوست می باشد. در تزریق این فرآورده ها نکاتی باید مدنظر باشد تا ضمن دستیابی به بهترین نتیجه، از عوارض ناخوشایند هم جلوگیری شود.

- حتما و حتما از فیلر ها و ژل های معتبر و دارای مجوز باید استفاده کرد. تزریق فیلرهای تقلبی یا غیر معتبر می تواند با بروز عوارض جدی و غیرقابل برگشت همراه باشد.

- نوع فیلر انتخابی در نواحی مختلف صورت متفاوت است. مثلا برخی فیلر های ناحیه گونه مناسب تزریق زیرچشم یا لب نمی باشد حتی اگر فیلر معتبر و دارای مجوزی باشد.

- تکنیک درست تزریق هم یکی از نکات مهم در اجتناب از بروز عوارض هست تا ژل به میزان مناسب نه بیش از حد در ناحیه مناسب و عمق مناسب از پوست و به دور از عناصر حیاتی مانند عروق خونی تزریق گردد.

جهت رعایت بهینه این اصول و اجتناب از بروز عوارض توصیه می شود انجام این فرایند های در مراکز معتبر طبی و توسط پزشک دارای تخصص مرتبط و تجربه مناسب صورت گیرد نه در هر مکان تجاری و توسط هر فردی با حداقل تحصیلات مرتبط!!!
عملا تزریق ژل یا فیلر یک تزریق ساده نمی باشد و یک فرآیند کاملا تخصصی هست و عدم رعایت هر یک از اصول اشاره شده می تواند به عوارض جبران ناپذیری منجر گردد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پارک ساعی ، کوچه سی و دوم ، ساختمان یاس ، واحد204
تلفن : 88881224 - 021
تلگرام و اینستاگرام : drrezarobati

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ملاحظاتی در تزریق ژلمراقبت های پس از بوتاکسمزایای هایفو در جوانسازیگودی زیر چشم و تزریق ژلپوست و آلودگی هواآکنه، کبد و هورمونهاانواع پسوریازیستزریق ژل یا چربیدرمان زگیل تناسلیروز جهانی ویتیلیگوزیبایی و سلامت پوسترازهای موفقیت پیوند موآدرس مطبزگیل تناسلی راه های انتقمقالات و مطالبصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانبیوگرافیسایتهای دیگر